Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ANKARA

Orgazm Aşısı

Orgazm Aşısı

Orgazm Aşısı
Mümkün olduğunu bilseydiniz orgazm yeteneği ve kalitesini arttırmak için tıbbi tedavi yoluna baş vurur muydunuz?
 
Orgazm  ve uyarılma problemi  gibi cinsel fonksiyon bozukluğu olarak tanımlayabileceğimiz durumlarda pek çok kadın önceleri bunu payalaşamamaktaydı.Fakat günümüzde kadının bilinç düzeyinin ve farkındalığının artmasıyla orgazm rahatlıkla konuşulup talep edilir hale gelmiştir.
 
Kadının cinsel sağlığıyla ilgili yapılan tıbbi uygulamalarda  cinsel hazla direkt bağlantısı olduğu varsayılan  G noktası ve klitoris hedef alınmaktadır.O-Shot ve G-Shot olarak bilinen uygulamalardan bahsedelim kısaca.
 
O-shot bir ilaç değildir. Hastanın kendi kanının sanrtifüj edilmesiyle trombositlerden zengin plazmanın(PRP)  uygun görülen dokuya enjekte edildiği tıbbi bir ofiste gerçekleştirilen bir prosedürdür.  Kişinin kendi trombositlerinin doğal olarak kendi kök hücrelerinizi enjekte edilen bölgeye çekmesi ve “vajinadaki ve arzu edilen bölgelerdeki (G noktası  ,klitoris etrafı Skene Bezleri, üretra ve vajina duvarı) cinsel yanıt alanlarında daha sağlıklı ve daha işlevsel doku oluşturmasıdır. 
 
PRP, vajinanın belirli bölgelerine enjekte edildiğinde, kan akışını artırmak ve sağlıklı doku büyümesi oluşturmak için kök hücreleri tetikleyen ve bölgenin damarlanmasını artırıp harap olmuş dokuları iyileştirmeye yardımcı olan hücre yenileyici büyüme faktörleri içerir.O-Shot prosedürü koldan basit bir kan alınmasıyla başlar. Bu örnek daha sonra Platelet Açısından Zengin Plazma üretmek için özel bir santrifüje konur. PRP kandan alındıktan sonra klitoris ve üst vajina yakınındaki uyuşturulmuş bölgeye enjekte edilir.
 
O-Shot yaptırmak genellikle ağrısızdır. Bölge krem bazlı bir ürünle ya da lokal anestetik ile uyuşturulur. Her hasta da farklı olsa da, çoğu yalnızca küçük bir rahatsızlık yaşar.Bu ameliyatsız işlemde oldukça kısadır ve genellikle uyuşturma işlemi dahil tamamlanması yarım saati geçmez.
 
Sonuçlar hastanın başlangıçtaki durumlarına  göre değişebilir. Örneğin yaş, tıbbi durumlar ve hormonal dengesizlikler gibi faktörler sonuçları belirleyebilir. Enjeksiyon bir "sihirli değnek” değildir - kadınların yüzde 50'si olağanüstü fark görürken  diğer yarısı sadece belirgin bir iyileşme fark edebilir.
 
PRP’nin yapıldığı alana göre hastalarda aşağıdaki değişiklikler kaydedilmiştir.
 
Artan his
Klitoral stimülasyondan daha fazla uyarılma
Daha önce gerçekleşmeyen vajinal penetratif  orgazm olma yeteceği
Vulvanın daha genç ve pürüzsüz cildi
Daha güçlü ve daha sık orgazmlar
İdrar kaçırmada iyileşme
Ağrılı seks yaşayanlar için azalan ağrı
Daha fazla doğal yağlama ıslanma
 
İşlemden sonra cinsel istek ve zevkte hemen bir artış yaşanabilir ancak genellikle 3 ay sonra tam sonuç alınır. Genel olarak, kadınlar ilk 3-7 gün içinde artan his yaşamaya başlayacak ve sonraki 3-9 hafta içinde yeni doku gelişmeye başlayacaktır ve 3 aylık dönemin sonunda zirveye ulaşacaktır.
 
Orgazm aşısı olarak bilinen diğer bir yöntem ise G-shot G noktası (augmentasyon)işleminde prosedürün uygulanmasından önce hekimin hastanın yardımına ihtiyacı vardır. Hasta ilk önce, bazen zor olan Grafenberg noktasının (daha yaygın olarak G noktası olarak bilinir), oldukça erojen kadın bölgesini ve daha güçlü orgazmları tetikleyen yerini tam olarak belirlemelidir. G noktası (G spot) vajinanın girişinden 4-5 cm iç ve ön tarafta bulunur ve genişliği 1-2 cm dir. Bu bölgede yoğun sinir ağı bulunur ve erojen bölge olarak kabul edilir. Bu bölgenin uyarılması kadının orgazm olmasını kolaylaştırır.
 
G noktası büyütme işlemi ofis  ortamında yapılabilen ağrısız ve kolay bir uygulamadır.  Önceleri bu işlem için kolajen kullanılırken, günümüzde uzun etkili hyaluronik asit veya yağ enjeksiyonu ile G noktasının daha kabarık hale gelmesi amaçlanır.
 
G noktası dolgusu için piyasada birçok dolgu materyali bulunmaktadır ancak bu bölge için özel  uzun etkili hyaluronik asit dolguları tercih edilmektedir. Hasta işlem sonrası ağrı sancı hissetmez ve hemen normal hayatına dönebilir.
 
G noktası dolgusu lokal anestezi altında uygulanır ve yaklaşık 15 dakika sürer. G shot işleminde dolgu materyalinin verilmesi saniyeler sürer. Bu işlemde esas püf nokta doğru yere dolgu materyalini vermektir.
 
 G noktası büyütme ameliyatının etkisi hemen ertesi gün başlar ve 6-8 ay etkisi devam eder. G noktası büyütme ameliyatının etkisinin ne kadar süreceğini belirleyen en önemli faktörlerden biri de dolgu maddesinin yapısıdır.Herhangi bir yan etkisi yoktur otolog yağ ile yapılan dolguda alerji riski daha azdır.
 
Estetik operasyonlar grubuna girmesine rağmen G shot uygulaması  kadın doğum uzmanları tarafından yapılmaktadır. Bölgenin sinir dağılımı anatomisi önemlidir. Orgazm aşısı olarak bilinen bu uygulamalar temel kadın doğum eğitiminde yer almaz. Buişlemi yapacak hekimin özel bir eğitim aldıktan sonra yaptığı uygulamalarla tecrübesi de çok önemlidir.